Kasetony sufiitowe LED i ich zalety

Kasetony sufitowe to jeden z bardziej popularnych rodzajów opraw oświetleniowych. Kasetony sufitowe spotkamy w bardzo wielu wnętrzach, także w tych użyteczności publicznej. Osoby, które interesują nowoczesne kasetony sufitowe powinny zwrócić uwagę na kasetony LED mające naprawdę bardzo wiele zalet.

Kasetony LED: jakie są ich największe zalety?

Kasetony LED wykorzystują nowoczesną technologię LED. Oznacza to, że kasetony zużywają niewiele energii. Są nie tylko energooszczędne, ale także bardzo wydajne. Dodatkową zaletą kasetonów LED jest niezwykle wysoka żywotność. Kasetony podświetlane na ogół mają kwadratowy kształt, chociaż można kupić także prostokątne. Przeznaczone do montowania na suficie kasetony podświetlane mają zbliżone rozmiary, co znacznie ułatwia ich montaż. Kasetony podświetlane można wykorzystać na bardzo różne sposoby. Ten rodzaj opraw  oświetleniowych sprawdzi się bowiem zarówno jako jedyne, główne, jak i jako dodatkowe źródło światła.

Gdzie można stosować kasetony LED?

Możliwości ich wykorzystania są naprawdę bardzo duże. Kasetony natynkowe, które są jednym z rodzajów kasetonów typu LED montuje się w powierzchni sufitu. Kasetony natynkowe posiadają duże walory estetyczne. Z powodzeniem kasetony natynkowe można montować w domach i mieszkaniach. We wnętrzach mieszkalnych świetnie sprawdzają się też kasetony podtynkowe. Znajdują one zastosowanie także w szpitalach i innych placówkach medycznych, laboratoriach, zakładach przemysłowych oraz w biurach. Dodatkowa zaleta: przystępne ceny.