Efektowne kasetony sufitowe LED

Oświetlenie LED staje się coraz bardziej popularne. A to oznacza, że na rynku pojawia się coraz więcej opraw oświetleniowych. Bardzo efektownie pomieszczenie można oświetlić wykorzystując kasetony sufitowe typu LED.

Kasetony na sufit – gdzie można je stosować?

Kasetony sufitowe są bardzo uniwersalnym rodzajem oświetlenia. Najczęściej kasetony sufitowe wykorzystywane są w biurach, placówkach służby zdrowia, zakładach przemysłowych, laboratoriach. Nowoczesne kasetony podświetlane odznaczają się minimalistycznym, prostym designem. Świetnie więc kasetony podświetlane sprawdzają się we wnętrzach w stylu loft. Nie można zapominać też o tym, że kasetony podświetlane są na chwilę obecną jednym z najbardziej energooszczędnych źródeł światła. Światło, które kasetony te emitują rozkłada się w pomieszczeniu bardzo równomiernie, co jest kolejną zaletą tego oświetlenia.

Jakie rodzaje kasetonów LED są dostępne na rynku?

Kasetony LED występują w kilku rodzajach.Obecnie można je kupić zawieszane na linkach, podtynkowe oraz kasetony natynkowe. Różnią się one od siebie sposobem montażu. Kasetony natynkowe montuje się na powierzchni sufitu. Doskonale sprawdzają się w przypadku sufitów podwieszanych. Podtynkowe kasetony LED muszą zostać wpuszczone w sufit, na linkach wykonanych ze stali, są bardzo funkcjonalne. Efekt wizualny, który można osiągnąć wykorzystując kasetony na linkach jest naprawdę wyjątkowy. Wszystkie rodzaje kasetonów LED są bardzo żywotne oraz niezwykle wydajne.