Dowiedz się, czym jest ASG

Paintball to bardzo w ostatnim czasie popularnym rodzaj sportu. Świetną alternatywą dla niego jest Air Soft Gun częściej określany skrótem ASG. Repliki ASG cieszą się bardzo dużą popularnością na całym świecie. Repliki ASG mają wielu zwolenników także w Polsce.

Jaką broń odwzorowuje replika ASG?

Repliki ASG to na ogół repliki broni w skali 1:3. Czasem zdarzają się repliki broni w innej skali, ale jest to naprawdę rzadko spotykane. Repliki broni, które oferuje sklep ASG odwzorowują pistolety, strzelby, karabiny maszynowe, szturmowe oraz karabiny snajperskie. Repliki broni, które posiada w sprzedaży sklep ASG doskonale naśladują palne pierwowzory.

Repliki broni, które sprzedawane są przez sklep ASG mogą być wykorzystywane do ćwiczeń taktycznych. Znacznie jednak częściej repliki, które oferuje sklep z replikami ASG służą do zabaw airsoftowych.

Czy na repliki broni trzeba mieć pozwolenie?

Aby kupić repliki, które oferuje sklep z replikami ASG nie trzeba mieć pozwolenia. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, repliki te nie są bronią, a zabawką. Sklep z replikami ASG prowadzi nie tylko sprzedaż replik broni. Ma w sprzedaży także amunicją to tychże replik. Chcąc strzelać z replik ASG potrzebne są plastikowe kulki. Kulki mają bardzo różną średnicę, wykonano je z bardzo wysokiej jakości materiałów.

W sprzedaży dostępne są także kulki, które zostały wyprodukowane z mąki kukurydzianej. Wykona z mąki kukurydzianej amunicja biodegradowalne, a więc przyjazne dla środowiska naturalnego.