Zarządzanie flotą aut służbowych – zakres programu

Flota aut służbowych to obecnie standard niemal każdego przedsiębiorstwa – i to nie tylko transportowego. Posiadanie własnego transportu jest po prostu bardzo wygodne, a flota aut daje sporo możliwości. Taki tabor jest zazwyczaj wykorzystywany w celach typowo zawodowych (na przykład przez przedstawicieli handlowych lub podczas wyjazdu w delegacje), ale może też służyć w sytuacjach mniej formalnych. A ponieważ sprawdza się on tak dobrze, to przedsiębiorcy szukają jak najlepszych rozwiązań.

Dzisiaj nie wystarczy już korzystne finansowanie czy samochód zastępczy dla flot. Ważne są kompleksowe rozwiązania. Przykładem takiego rozwiązania jest profesjonalny system w stylu car fleet management, którego zadaniem jest zarządzania flotą samochodową. Co wchodzi w zakres takiego programu?

Po pierwsze – rozwiązania finansowe

System do zarządzania flotą samochodową jest korzystny pod względem finansowym. Nie tylko oferuje dogodne i atrakcyjne warunki finansowania (na przykład najem długoterminowy lub leasing), ale także chroni przed zbyt dużymi wydatkami czy nakładami finansowymi. Przykładem może być sytuacja, w której auto ulega awarii. W takim przypadku przedsiębiorca nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z wynajmem innego samochodu, gdyż w ramach zawartej umowy zagwarantowany jest samochód zastępczy dla flot.

Warto mieć auto zastępcze dla floty

Korzystne finansowanie czy samochód zastępczy dla flot to ważne, ale nie jedyne zalety programu służącego do zarządzania flotą aut. Oprócz tego właściciel floty otrzymuje dostęp do wielu udogodnień. System pilnuje terminów polis ubezpieczeniowych, przeglądów czy badań technicznych, weryfikuje ważność uprawnień kierowców, lokalizuje auta, generuje raporty na temat zużycia aut i wiele innych. Dzięki tym rozwiązaniom zyskuje się praktyczną wiedzę na temat aut i ich wykorzystywania przez pracowników.

Efektywne zarządzanie flotą aut to podstawa opłacalnej i optymalnej działalności przedsiębiorstwa. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnego programu, dzięki któremu zarządzanie flotą będzie dużo prostsze.