Program do zarządzania flotą samochodów – zakres i korzyści

Coraz więcej przedsiębiorstw, na wyposażeniu których znajduje się flota aut decyduje się na korzystanie z profesjonalnego systemu wspomagającego zarządzanie służbowymi samochodowymi. Takie decyzje wcale nie dziwią, gdyż profesjonalne i efektywne zarządzanie flotą samochodową przynosi same korzyści – i to zarówno finansowe, jak i pozafinansowe. Dlatego też programy typu car fleet management cieszą się coraz większą popularnością. Jaki jest zakres tych programów i jakie są korzyści korzystania z nich?

Zakres usług dla firm

Flota aut służbowych wymaga odpowiedniego zarządzania. A system służący do profesjonalnego zarządzania flotą aut to niezwykle praktyczny i efektywny “pomocnik” każdego przedsiębiorcy posiadającego służbowe auta. W zakres takiego systemu wchodzi między innymi:

  • pilnowanie terminów badań technicznych, przeglądów czy polis ubezpieczeniowych;
  • weryfikowanie ważności uprawnień kierowców (na przykład prawa jazdy czy wymaganych badań);
  • generowanie raportów na temat użytkowania aut (na przykład spalania i czasu, ile dany pracownik spędza “za kółkiem”);
  • lokalizowanie pojazdów.

Dodatkowo systemy typu car fleet management oferują przedsiębiorcom korzystne warunki finansowania – między innymi leasing czy długoterminowy najem.

System zarządzający flotą aut – korzyści

System do zarządzania flotą aut służbowych to bardzo praktyczne rozwiązanie, które charakteryzuje się wieloma zaletami. Co zyskuje przedsiębiorca, który decyduje się na takie rozwiązanie? Wśród największych zalet trzeba wymienić wygodę, optymalizację kosztów, dostęp do nowoczesnych rozwiązań i technologii oraz przestrzeganie wszelkich harmonogramów. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż firmy oferujące takie systemy gwarantują też wszelkiego rodzaju pomoc – na przykład w razie awarii auta przedsiębiorca ma zagwarantowany samochód zastępczy dla flot. A to wszystko sprawia, iż prowadzenie biznesu staje się dużo łatwiejsze, bezpieczniejsze i wygodne.

Każdy przedsiębiorca posiadający flotę aut służbowych powinien zarządzać nią skutecznie i efektywnie. Sposobem na to jest profesjonalny system do zarządzania flotą, który jest niezwykle przydatnym narzędziem.