Nowoczesne, energooszczędne kasetony LED

Kasetony sufitowe są jednym z bardziej popularnych opraw oświetleniowych. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych opraw. Na uwagę bez wątpienia zasługują kasetony LED.

Czym odznaczają się kasetony sufitowe?

Kasetony sufitowe to oprawy oświetleniowe, które od innych opraw odróżniają się dużą powierzchnią świecenia. Na ogół kasetony sufitowe mają kwadratowy lub prostokątny kształt. Na rynku opraw oświetleniowych są obecne od bardzo dawna. Do grona tych opraw już jakiś czas temu dołączyły kasetony LED. Są one bardzo nowoczesne, chętnie wykorzystywane w bardzo wielu wnętrzach o różnym charakterze. Kasetony LED znajdują zastosowanie w biurach i ogólnodostępnych korytarzach. Mogą też być źródłem oświetlenie w mieszkaniach i domach w nowoczesnym stylu. Kasetony podświetlane nie bez powodu cieszą się dużą popularnością. Światło, które emitują kasetony podświetlane rozkłada się bardzo równomiernie, a to znaczy, że lampy te nie oślepiają.

Jakie kasetony LED można kupić?

Kasetony podświetlane występują w trzech podstawowych rodzajach. Do wyboru są kasetony montowane na stalowych linkach,  kasetony natynkowe oraz podtynkowe. Kasetony natynkowe montuje się na powierzchni sufitu. Sposób montażu odróżnia je od kasetonów podtynkowych, które muszą zostać zamontowane w suficie. Nie ma znaczenia, czy wybierzemy kasetony natynkowe, podtynkowe, czy na linkach. Wszystkie rodzaje są bardzo żywotne i tak samo energooszczędne. Wszystkie też odznaczają się naprawdę bardzo wysoką skutecznością świetlną.