Najlepszy sposób pompowania ścieków

Pompa zanurzeniowa jest napędzaną elektrycznie pompą, charakteryzującą się zamkniętym hermetycznie silnikiem. Jest zanurzona w płynie przeznaczonym do pompowania. Zarówno sam silnik, jak i łożyska są przy tym dodatkowo chronione dzięki uszczelnieniom mechanicznym.

Jednym z jej najważniejszych elementów niezmiennie pozostaje obudowa. Pompa zatapialna może być wykonana z różnych materiałów. Pompy zatapialne do ścieków z żeliwa rywalizują więc o nasze uznanie z rozwiązaniami ze stali nierdzewnej oraz z polimerów.

Co wyróżnia pompę zatapialną?

Zatapialne pompy do szamba, w przeciwieństwie do innych modeli, można umieszczać bezpośrednio w tym medium, które ma być pompowane. Położenie to jest znacznie niższe niż ma to miejsce w przypadku pompy stacjonarnej. Dzięki temu dochodzi do wyeliminowania zjawiska kawitacji, przyczyniającego się do tego, że pompa do kanalizacji okazuje się mniej trwała ze względu na niszczenie jej elementów ruchomych.

Pompa zatapialna zwraca na siebie uwagę również dlatego, że jest bardziej wydajna. Ogromnym atutem uzasadniającym zainwestowanie w takie rozwiązanie wydaje się także gwarantowane przez nią lepsze chłodzenie.

Zastosowanie pomp

Pompa zatapialna może być wykorzystywana na co najmniej kilka sposobów. Jest idealnym rozwiązaniem nie tylko przy odwadnianiu, ale również przy pompowaniu ścieków oraz przy ogólnym pompowaniu przemysłowym. Jest też nieoceniona wtedy, gdy mamy do czynienia z pompowaniem szlamu.

Przeważnie to właśnie z nią mamy też do czynienia wtedy, gdy konieczny jest pobór wody pitnej. Można ją spotkać także w szybach naftowych, gdzie doceniana jest jej wydajność i wytrzymałość.