Kto może mieć fotowoltaikę?

Panele na dachach stały się powszechnym widokiem w Polsce. Na ich montaż decyduje się duża ilość ludzi, gdyż chcą mieć prąd ze słońca, który nic nie kosztuje.

Dla kogo są instalacje fotowoltaiczne?

Na montaż instalacji fotowoltaicznej może zdecydować się praktycznie każdy. Fotowoltaika dla domu przynosi mnóstwo korzyści. To przede wszystkim prąd za darmo i uniezależnienie się od dostawcy prądu. Fotowoltaika dla domu to rozwiązanie, które pozwala cieszyć się darmowym prądem po upływie mniej więcej siedmiu lat od założenia instalacji. Warto jednak pamiętać, że może stać się to szybciej,

Wszystko zależy od tego, jak szybko będą rosnąć ceny energii elektrycznej. Fotowoltaika dla domu to usługa, która dostępna jest na terenie całego kraju. Znalezienie dobrej firmy instalacyjnej, której specjalnością jest fotowoltaika w domu nie jest trudne. Fotowoltaika w domu pozwala korzystać z energii ze słońca przez cały rok.

Czy panele montuje się wyłącznie na dachach?

Fotowoltaika w domu to optymalne rozwiązanie. Instalacja fotowoltaiczna w domu składa się między innymi z ogniw fotowoltaicznych. Mogą one być montowane na większości dachów – także płaskich. Ważne jest, aby nie znajdowały się one w cieniu. Jeden panel waży mniej więcej 20 kg. Instalacja fotowoltaiczna w domu wymaga montażu nawet kilkunastu ogniw. Ważna więc jest także nośność dachu. Panele montuje się też na specjalnych stelażach naziemnych.

Instalacja fotowoltaiczna w domu to idealne rozwiązanie dla osób, które mają dość rosnących cen za energię elektryczną.