Czas na naukę duńskiego!

Język duński nie jest zwykle pierwszym wyborem osób, które myślą o poznaniu nowego języka obcego. Języki skandynawskie mają jednak wielu zwolenników. Są ciekawe, stoi za nimi piękna i burzliwa historia, a ponieważ państwa, w których można się nimi posługiwać, są wysoko rozwinięte, możliwość sprawnego komunikowania się pozwala myśleć o atrakcyjnej pracy na korzystnych warunkach.

Dania to państwo położone niedaleko od Polski. Opanowując język duński bardzo szybko można więc sprawdzić, jak nabyte w ten sposób umiejętności sprawdzają się w praktyce. Nauka języka duńskiego wcale nie jest taka trudna!

Czy jest się czego bać?

Osoby, które interesuje nauka języka duńskiego, bardzo często są przed nią przestrzegane. Zamiast słów zachęty otrzymują ostrzeżenia, że chcą opanować język trudny, skomplikowany i będący wyzwaniem nawet dla tych osób, które posługują się nim już od urodzenia. Jak jest zatem w rzeczywistości? Okazuje się, że osoby, które zastanawiają się nad nauką duńskiego, wcale nie muszą się aż tak bardzo obawiać.

Gramatyka nie jest wcale trudna, a jej zasady można przyswoić bez większego wysiłku. Także słownictwo nie jest aż tak skomplikowane, zwłaszcza że częste są w nich nawiązania do języka niemieckiego i angielskiego. Pewną przeszkodę stanowi poprawna wymowa. Również ją można jednak opanować z pomocą lektora prowadzącego kursy języka duńskiego.

Co zyskamy ucząc się duńskiego?

Język duński jest reklamowany przede wszystkim jako przepustka do pracy odbywającej się w atrakcyjnych warunkach. Osoby zastanawiające się nad zapisaniem się na kurs powinny jednak wiedzieć, że mają szansę zyskać bez porównania więcej. Nauka duńskiego jest wstępem do poznania fascynującej kultury będącej jednym ze znaków rozpoznawczych tego kraju. Może być też okazją do zawarcia dziesiątek przyjaźni z naprawdę wyjątkowymi ludźmi.