Akademia, która kształci specjalistów z osteopatii

Osteopatia to jedna z dziedzin nauk medycznych zajmująca się diagnozowaniem i terapią wielu chorób. Osteopatia jest metodą manualną, nieinwazyjną i nie stosującą farmakoterapii. Osoby, które chcą zdobyć wiedzę pozwalającą zostać osteopatą czeka bardzo długa droga kształcenia.

Kursy osteopatyczne – kto może się na nie zapisać?

Akademia osteopatyczna umożliwia zdobycie kwalifikacji, które pozwolą wykonywać zawód osteopaty. Kursy osteopatyczne adresowane są jednak dla bardzo wąskiego grona słuchaczy.

Kursy osteopatyczne dedykowane są tylko lekarzom, fizjoterapeutom z dyplomem licencjata lub magistra oraz położnym i położnikom. Akademia osteopatyczna to renomowana placówka, która zatrudnia tylko specjalistów najwyższej klasy. Kadra wykładowców składa się z osteopatów, którzy są znani i doceniani na całym świecie. Posiadaną przez siebie wiedzą i doświadczeniem dzielą się naprawdę bardzo chętnie. Kursy osteopatyczne trwają cztery i pół roku.

Jaki jest program kształcenia?

Akademia osteopatyczna opracowała własny program nauczania. Kursy dla osteopatów to ponad dwa tysiące wykładów i ćwiczeń praktycznych. Do wykonywania zawodu osteopaty kursy dla osteopatów przygotowują znakomicie.

Co ważne, akademia przygotowała kursy dla osteopatów nie tylko dla osób, które dopiero chcą zdobyć kwalifikacje osteopaty. Oferuje także szkolenia osteopatyczne dla osób, które już pracują jako osteopaci. Szkolenia osteopatyczne pozwalają na poszerzenie już posiadanej przez te osoby wiedzy. Akademia osteopatii organizuje między innymi szkolenia osteopatyczne z fizjoenergetyki.